Inteligentny dom, osiedle, region
Wolność energetyczna
Dom energetyczny
Odnawialne źródła energii
Energia przyszłości
Gospodarowanie energią
Potencjał energetyczny
Energia z wody
Energia z wiatru
Energia z ziemi
Energia ze słońca
Czysta planeta, czysta energia
Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość – Ambasador Wolnej Energii
Poszczególni prelegenci – ambasadorzy wolnej energii.
Wybierz język:
Jesteśmy tutaj: Start \


Podziękowania za udział w konferncji

W imieniu Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy chciałbym serdeczne podziękować Państwu za udział w konferencji pod tytułem Autonomia Energetyczna domu, osiedla, gminy i regionu, która odbyła się 2 września we Wrocławiu.

Państwa frekwencja podczas konferencji przekroczyła nasze oczekiwania. Przybyło około 200 osób z różnych środowisk branżowych oraz samorządowych

Z jednej strony konferencja stanowiła przegląd dokonań 5 krajów w obszarze budowania lokalnej samowystarczalności energetycznej, czy to na poziomie domu, czy osiedla, czy gminy. Z drugiej zaś strony, mogliśmy Państwu przedstawić podsumowanie działań Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w ramach tworzonego od 2 lat Autonomicznego Regionu Energetycznego dla gmin dolnośląskich. Taki model samowystarczalnego regionu został wypracowany dla 22 gmin w ramach projektu Eko-Gmina i będzie on realizowany w kolejnych projektach, o które aplikuje Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość. ARE ma formułą otwartą i mogą doń przystępować inne gminy.

Aktualnie nasze Stowarzyszenie tworzy w Świdnicy nowoczesne Centrum Technologii Energetycznych, które w jednym miejscu skupiać będzie najnowocześniejsze technologie wykorzystujące OZE, jak również samych projektantów, jednostki samorządu terytorialnego, producentów oraz instalatorów wdrażających te technologie w nowoczesnym budownictwie.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zaowocuje dialogiem oraz będzie stanowić bodziec do współpracy oraz wymiany doświadczeń.

Poniżej do pobrania formularz współpracy. Proszę o wypełnienie go i o wysłanie na adres biuro@eko-gmina.pl, lub o kontakt telefoniczny pod numerem (74) 852 22 27.

Z poważaniem,
Prezes Stowarzyszenia

Krzysztof Brzozowski

Formularz współpracy

Zobacz artykuły z konferencji ››


Zobacz relacje z konferencji (skrócona) ››Zobacz relacje z konferencji (pełna) ››Zobacz zdjęcia z konferencji ››

Organizator

Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość
NIP 884-10-03-900
REGON 890275963
© 2011 Stowarzyszenie "Wolna przedsiębiorczość"
All rights reserved
Siedziba
Rynek 38
58-100 Świdnica
tel. 74 854 90 31
fax 74 854 90 32
Oddział
ul. Ofiar Oświęcimskich 1
58-100 Świdnica
tel. 74 852 22 27
fax 74 852 22 27

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.